1.Kademe Dart Antrenör Kursu

Dart Antrenör Kursu

22-31 Mart 2019 tarihlerinde Adıyaman ilinde 1. Kademe Dart Antrenör Kursu açılması planlanmaktadır. 1. Kademe Dart Antrenör Kursu ‘nun açılabilmesi için yeterli ön başvurunun olması gerekmektedir. Kurs ile ilgili detayları Haberimizden öğrenebilirsiniz…

1. Kademe Dart Antrenör Kursu

Adıyaman ilinde açılması planlanan 1. Kademe Antrenör Kursu ‘na başvurmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olma zorunlulukları bulunmaktadır. En az lise veya dengi okul mezunu adayların başvuru yapabileceği 1. Kademe Dart Antrenör Yetiştirme Kursu ‘na ön başvurular e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır.

Kursun Adı: 1. Kademe Dart Antrenör Kursu

Kursun Tarihi: 22-31 Mart 2019

Kursun Açılacağı İl : Adıyaman

Son Başvuru Tarihi : 20 Mart 2019

Kurs Ön Koşulu : Yeterli ön başvuru olmaması durumunda kurs açılmayacaktır.

Kurs İrtibat: Zeynel Abidin ŞENLİK – 0505 680 97 17

1. Kademe Dart Antrenör Kursu ‘nda Adaylardan istenen Şartlar

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak
 • Adıyaman ilinde 22-31 Mart 2019 tarihlerinde açılması planlanan 1. Kademe Dart Antrenör Kursu ‘na başvuracak adayların Dart Sporcu Lisansı (Ferdi ya da Kulüp adına) çıkartmaları zorunludur. Kursa katılacak tüm adayların bulundukları illerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden lisanslarını çıkartabilirler

Temel Derslerden Muaf Olmak

Adıyaman ‘da açılması planlanan 1. Kademe Dart Antrenör Kursu ‘nda temel derslerden muaf olmak için adayların aşağıda belirtilen özelliklere sahip olmaları gerekmektedir:

 • Üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren birimlerinden mezun olmak. ( Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Spor Bilimleri Fakültesi veya Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor ile ilgili bölümlerinden mezun olmak).
 • Son 5 yıl içinde herhangi bir federasyon eğitiminde en az 1. kademe veya daha üst kademelerdeki antrenör yetiştirme kurslarında başarılı olmak

Kurs Başvuru Detayları

 • 1.Kademe Dart Antrenör Kursu’na katılacak adayların 20 Mart 2019 mesai bitimine kadar e-devlet üzerinden ön kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.
 • E-Devlet kapısı üzerinden yapılacak ön kayıt işlemi sonrası verilen referans numarası ile kurs ücreti yatırılmalı.
 • Adaylar kurs ücretlerini Halk Bankası ‘ndan yatırabilirler

NOT:

Adıyaman ilinde açılması planlanan 1. Kademe Dart Antrenörlük Kursu’na katılacakların adaylar aşağıda belirtilen saat ve yerde bulunmalıdır:

 • 22 Mart 2019 Cuma günü Saat:17.00’da Adıyaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü içerisindeki Toplantı Salonunda  hazır bulunmaları gerekmektedir.
 • Adaylar, 1. Kademe Dart Antrenör Kursu için katılım formunu eksiksiz doldurmalıdır. Başvuru Evrakları ile birlikte Banka Dekontlarını Kurs eğitmenine teslim etmelidir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın