1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Kursu Duyurusu

Bocce Antrenör Kursu

Kırıkkale Keskin’de 1. Kademe Bocce Antrenör Kursu açılması planlanmaktadır. Kursun detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kursun Adı: 1.Kademe Bocce Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu

Kursun Açılacağı Yer: Kırıkkale / Keskin

Kurs Tarihi: 15 – 24 Nisan 2019

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2019

Kurs İletişim: Yasin YILDIRIM GSM: 0532 322 16 01

1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Kursu Detayları

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu 2019 yılı faaliyet programı doğrultusunda Kırıkkale / Keskin ‘de 1. Kademe Bocce Yardımcı Antrenör Kursu açılması planlanmaktadır. Adayların 10 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar ön başvuruları yapmaları gerekmektedir. Yeterli başvuru olması durumunda kurs açılacaktır. 15-24 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan antrenör yetiştirme eğitim yönetmeliği doğrultusunda adaylar başarılı olmaları durumunda 1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Kursuna Katılacak Adaylarda Aranan Şartlar

  • 19 yaşından gün almış olmak
  • En az lise veya dengi bir okuldan mezun olmak
  • Adayların Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden Bocce Sporcu Lisansı (Ferdi ya da Kulüp adına) çıkartmaları zorunludur.
  • Üniversite öğrencilerinin öğrenci belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Antrenörlük görevin sürekli yapmasına herhangi bir engelinin olmaması

1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Kursu ‘na Katılacak Adaylardan Temel Derslerden Muaf Olmak İsteyenler İçin

15-24 Nisan 2019 tarihleri arasında Kırıkkale / Keskin ‘de açılması planlanan 1. Kademe Yardımcı Bocce Antrenör Kursu ‘nda adayların temel derslerden muaf olması için aşağıda ki şartları taşımaları gerekmektedir:

  • Üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren yüksekokul, fakülte veya bölümlerinden mezun olmak
  • Son beş (5) yıl içinde herhangi bir spor branşına ait 1. kademe ve daha üst kademe antrenör yetiştirme eğitimlerine katılmak ve bu eğitimlerden başarılı olmak, kurs belgesini beyan edebilmek.
  • Antrenör belgesi ile temel derslerden muaf olmak isteyen adaylar muaf olmalarını sağlayacak belgeleri belirten bir dilekçe ile kurs yöneticiliğine başvurmalı ve belgelerinin asıllarını da yanlarında bulundurmak şartıyla fotokopilerini teslim etmelidir.
  • Besyo, Spor Bilimleri Fakültesi mezunları veya üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olan adalar transtkript ile başvuru yapmalıdır. Durumlarını bildirir bir dilekçe yazmaları ve belgelerin asılları ile birlikte örneklerini de teslim etmeleri gerekmektedir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın