Bartın Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2018

Bartın Üniversitesi Besyo özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılacaktır. Mezun olma yada mezun olabilecek durumda olma şartı aranmaktadır. Adayların 2018 YKS’ye girmiş olma zorunluluğu vardır. 2018 TYT türünden en az 180 puan alan adaylar özel yetenek sınavına başvuru yapabileceklerdir. Spor liseleri veya liselerin spor bölümlerinden mezun olanlar ve A,B ve C  milli sporcular için TYT puan türünden en az 150 puan almaları gerekmektedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi,  Antrenörlük Eğitimi (İÖ), Rekreasyon, Rekreasyon (İÖ),Spor Yöneticiliği  ve  Spor Yöneticiliği (İÖ) Bölümlerine öğrenci alınacaktır.Özel yetenek sınavı ile ilgili önemli tarihler aşağıdadır.

Bartın Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı
Bartın Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Bartın Üniversitesi Besyo Bölümlerin Kontenjan Sayıları

Bartın Üniversitesi Besyo 2018 yılı özel yetenek sınavı ile eden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi,  Antrenörlük Eğitimi (İÖ), Rekreasyon, Rekreasyon (İÖ),Spor Yöneticiliği  ve  Spor Yöneticiliği (İÖ) Bölümlerine öğrenci alınacaktır. 2018 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 180 puan adaylar özel yetenek sınavına girmeye hak kazanabilecektir. Spor Liseleri ve liselerin spor bölümlerinden mezun yada mezun olabilecek durumda olanlardan ve A,B ve C klasmanında milli olan adaylardan ise TYT en az 150 Puan istenmektedir.

Bartın Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı Başvuru Tarihi ve Yeri

2018 yılı Besyo Özel Yetenek Sınavına başvuru yapacak adaylar 6 – 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ön kayıtlar,   Bartın Üniversitesi (http://www.bartin.edu.tr/), Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (http://besyo.bartin.edu.tr/)  linkinden online olarak yapılacaktır.

Bartın Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Bartın Üniversitesi Besyo 2018 yılı özel yetenek sınavı ile Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi,  Antrenörlük Eğitimi (İÖ), Rekreasyon, Rekreasyon (İÖ),Spor Yöneticiliği  ve  Spor Yöneticiliği (İÖ) bölümlerine öğrenci alınacaktır.  Besyo koordinasyon parkuru ile özel yetenek sınavı yapacaktır. Adaylara sınavda sadece bir hak verilecektir. İkinci bir şans verilmeyecektir. Adayların dereceleri, sınav parkurunun başlangıcı ve sonunda fotosel ile ölçülecektir. Özel yetenek sınavına girecek adaylar sınav kılavuzunda belirtilen sınav esasları doğrultusunda sınav parkurunu tamamlamaları gerekmektedir. Bartın Üniversitesi Besyo 2018 Yılı Özel Yetenek Sınav Kılavuzu için linki tıklayınız.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] farklı özellikleri ölçen sınavlar olduklarını görmekteyiz. Bu yazımızda besyo özel yetenek sınavlarının nelerden oluştuğunu sizlere kısaca anlatmaya […]

Bir cevap yazın