Haydi Çocuklar Cimnastiğe….

Uzun bir zamandır evlerde sıkılan ve hareketsiz kalan çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediye nedir diye soran ebeveynlerimize cevap veriyorum. CİMNASTİK

Neden mi Cimnastik?

Cimnastik çocuklarımızın yeteneklerini keşfedebileceğimiz ve onların özgüvenlerini geliştirmemize yardımcı olan harika bir spor branşıdır.

3 yaş ve öncesinde dahi başlanabilecek bu branşta çocuklarımızın motor gelişimlerini destekleyecek eğitsel çalışmalar yapılmaktadır.

Denge gelişimine yardımcı olurken aynı zamanda el ayak koordinasyonun gelişmesini ve desteklenmesini sağlar. Yapılan çalışmalar ile esneklik kazanan kaslar aynı zamanda kuvvetlenir.

Çocuklarımızın düzgün bir postüre sahip olmasını sağlar.

Grup çalışmaları sayesinde çocuklarımızın sosyalleşmesi gerçekleşir. Unutmamak gerekir ki en iyi arkadaşlıklar spor salonlarında doğar. Arkadaşlık anlamı pekişir.

Çocuklarımız yardımlaşmayı öğrenir.

Cimnastik çocuklarda disiplinin pekişmesini sağlar.

Başarmayı, bir şey için mücadele etmeyi spor salonlarında cimnastik ile çok küçük yaşlarda öğrenir.

Bazen kaybetmeyi öğrenir ama kaybederken bile neden kaybettiğini kavrar ve azimle çalışmayı öğrenir.

Ritim duygusu kazandırır.

Daha sayabileceğimiz bir çok faydası olan Cimnastik branşı çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyedir.

Unutmamak gerekir ki çocuklarımız için her geçen gün bir kayıptır. Onların hareket gereksiniminin sağlıklı bir şekilde karşılanması ve hem fiziksel anlamda hemde mental anlamda sağlıklı bir nesil için lütfen çocuklarımızı spor ile tanıştıralım.

Evet tüm dünyayı etkisi altına almış olan Covid-19 virüsünden hala korkuyoruz. Korkmalıyız da ama sağlığımızı da korumalıyız. Tedbirimizi almalıyız. Ve sporumuzu yapmalıyız.

Ülkemizde siz ebeveynlerin, çocuklarını güvenle emanet edebileceği, işlerini profesyonel olarak yapan cimnastik salonlarımız var. Her gün salonlarını ve kullanılan spor malzemelerini dezenfekte eden bu kahramanlar bu güne kadar birçok milli sporcu yetiştirdiği gibi ufacık kalpleri de kazandı. Birçok minik kalbin sporla tanışmasını sağlayan bu kahramanlar sizler için çocuklarımız için emek harcamakta.

Bugün çocuklarımıza bir hediye verelim ve hayatlarını anlamlı kılalım…

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın