Devlet Memuru Olmak İsteyenlerin Dikkatine !

Merkezi Atama Tarihleri Belli Oldu! Devlet Memuru Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Binlerce adayın merakla beklediği merkezi atama takvimi belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından açıklanan merkezi atama takvimi ile binlerce adayın merak ettiği tarihler belli oldu. Binlerce adayın devlet memuru olmak için merak ettikleri tarihler belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) yakın zamanda açıklamış olduğu merkezi atama takvimi ile devlet memuru olmak isteyen binlerce adayın merakla beklediği 2019 yılı atama tarihleri belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) remi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre; KPSS 1. yerleştirme için 11 Mart 2019 ile 24 Mayıs 2019 tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri toplanacak. 9 Temmuz 2019 ile 18 Temmuz 2019 tarihlerinde de ÖSYM Başkanlığı tarafından memur olmak isteyen adaylardan tercihler alınacak.

2019 yılında uygulanacak Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası yerleştirilecek kamu personelini ilgilendiren önemli tarihler Devlet Personel Başkanlığınca (DPB) tarafından açıklandı.

Kamu Kurumları Yerleştirme Taleplerini Ne Zamana Kadar Belirtecekler?

Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Birinci yerleştirme için Kamu Kurum ve Kuruluşlarından 11 Mart-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında personel ihtiyacını belirten sayıları talep edecek. İlgili bakanlıklar ve kamu kurum ve kuruluşları belirtilen tarihler arasında 2019 yılı personel ihtiyaçlarını Devlet Personel Başkanlığına bildirecek.

2019 Yılında ÖSYM Tarafından Tercihlerin Alınması Hangi Tarihler Arasında Olacak?

Devlet Personel Başkanlığının 11 Mart-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarından 2019 yılı personel ihtiyaç sayısının belirlenmesinden sonra ÖSYM tarafından adaylardan tercihler istenecek.  09-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca adaylardan tercih yapmaları istenecek.

KPSS 2. Yerleştirme Talepleri Ne Zaman Toplanacak?

Devlet Personel Başkanlığı 2019 yılı içinde ilk atamalar sonrası 2. defa kamu kurum ve kuruluşlarından personel ihtiyaçları isteyecek.  Devlet kurum ve kuruluşları 5 Ağustos ve 18 Ekim 2019 tarihleri arasında 2. defa KPSS yerleştirme talepleri belirtilecek.

2019 Yılında ÖSYM 2. Defa Adaylardan Tercih Yapmalarını İsteyecek

Devlet Personel Başkanlığının kamu kurum ve kuruluşlarından 2019 yılı 2. yerleştirme için personel ihtiyaçlarını belirtmesini istemesinden sonra 3-12 Aralık 2019 tarihleri arasında adaylardan tercih yapmaları istenecek.

2019 yılı sınav takvimi
2019 yılı sınav takvimine ulaşmak için resmin üzerine tıklayınız.
ücretli öğretmenlik ve detaylarını öğrenmek için resmin üzerine tıklayınız.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın