Formasyon Duyurusu

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Pedagojik Formasyon duyurusu nu yayımladı. 22 Nisan 2019 tarihinde başlayan online başvurular 16 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Detaylar haberimizde…

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu

Birçok üniversite 2019-2020 eğitim öğretim yılı formasyon duyuru sunu yayımlamaya başladı. Pedagojik Formasyon duyurusu yayımlayan üniversitelerden biri de Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi. 22 Nisan tarihinde başlayan formasyon başvurularında son tarih 16 Haziran 2019. Başvurular online olarak kabul edilmektedir.

1-5 Temmuz tarihleri arasında kesin kayıt işlemleri yapılacak olan adayların isim listesi 28 Haziran 2019 tarihinde yayımlanacak. Kesin kayıt hakkı kazanan ama kayıt yapmayan adayların yerine 8 Temmuz tarihinde yedek isim listesi yayımlanacak. Yedek adayların kayıt işlemleri ise 8-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Pedagojik Formasyon Ücreti Ne Kadar?

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında pedagojik formasyon sertifika eğitim programı duyurusunu yayımladı. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar pedagojik formasyon sertifika programı için iki dönem için 2054 (iki bin elli dört) TL ödeme yapacaklardır.

Ödemeler dönem başlarında iki eşit taksit şeklinde 1027 TL şeklinde T.C. Vakıflar Bankası Nalçacı Şubesine TR 59 0001 5001 5800 7300 2284 83 IBAN numaralı Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Döner Sermaye hesabına yatırılacaktır.

Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir:

  • Kayıt dilekçesi (kesin kayıtlar esnasında pedagojik formasyon birimince verilecektir)
  • Online başvuru formu çıktısı (online başvuru yapıldıktan çıktı alınacak ve aday tarafından imzalanarak kesin kayıtta ibraz edilecektir. Çıktı alamayan öğrenciler kesin kayıt esnasında bu belgeyi alabilir)
  • Mezun öğrenciler; onaylı mezuniyet belgesi yada lisans diplomasının aslı ve fotokopisi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir)
  • Lisans not transkripti (aslı ve fotokopisi yada onaylı örneği) d. Öğrencilerin üniversiteye giriş puanları gösterir sonuç belgesi çıktısı (Belgenin doğrulama kodlu olan internet çıktısı da kabul edilecektir)
  • Okuyan öğrenciler için; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 3. sınıf olduklarını gösterir onaylı öğrenci belgesi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında son sınıf olabilecek durumda olmaları gerekmektedir. (diğer ara sınıf öğrencileri kayıt hakkı kazansalar bile kayıtları yapılmayacaktır.)
  • Sosyoloji Bölümü transkript ve en az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık dersi aldığını gösterir onaylı belge ile başvurabilir. (bu belge için yalnızca not durum belgesi kabul edilmeyecektir, üniversite tarafından ayrı bir resmi yazı alınması gerekmektedir)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • 2 adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafın arkasına ad-soyad ve TC kimlik no yazılacaktır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir