Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenörlerin Ataması Ne Zaman Yapılacak?

sözleşmeli antrenör

Gençlik ve Spor Bakanlığı 07 Mayıs 2018 tarihinde 3200 sözleşmeli personel (1800 sözleşmeli antrenör ve 1400 spor uzmanı) alımı yapacaklarını duyurmuştu. Aradan geçen 10 aylık zaman dilimine rağmen kazanan isimlerin açıklandığı sözleşmeli sportif eğitim uzmanı ve antrenörlerin atamaları yapılmadı. Atamalarının ne zaman yapılacağını bilmeyen binlerce aday bakanlıktan gelecek sevindirici haberi beklemekte. Sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörlerin ataması ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenörlerin Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3200 sözleşmeli personel alımı için 7 Mayıs 2018 tarihinde duyuru yapmıştı. Bakanlık kazanan isimleri açıkladığı halde bu kişilerin atamasını bugüne kadar gerçekleştirmedi. 3200 Sözleşmeli personel kazandıkları halde atamalarının yapılacağı günü dört gözle beklemektedir. Bakanlık atamaların neden yapılmadığını açıklamalıdır. Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenörlerin Ataması Ne Zaman Yapılacak? sorusuna cevap verilmelidir.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 7 Mayıs 2018 tarihli duyurusu ve alım ile ilgili önemli tarihleri hatırlayalım. Aşağıda belirttiğimiz gibi 7 Mayıs Tarihinde ilana çıkılan duyuru sonrasın sözlü sınava girmeye hak kazananların ilanı 06 Temmuz 2018 tarihinde yapılmıştır. Daha sonra sırası ile 03-12 Eylül 2018 tarihinde sözlü sınav yapılmış arkasından da 27 Kasım itibari ile kazanan adaylardan belgeleri istenmiştir. 10 Aralık 218 tarihinde belgelerin son gönderilme tarihi itibari ile kazanan adaylar belgelerini Gençlik ve Spor Bakanlığı’na göndermişlerdir.

  • Başvuru Tarihleri : 18 Mayıs- 04 Haziran 2018
  • Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananların İlanı : 06 Temmuz 2018
  • Sözlü Sınav Tarihi : 03 – 12 Eylül 2018
  • Sözlü Sınavı Kazanan Adaylardan Belgelerin İstenmesi : 27 Kasım – 10 Aralık 2018

Kazanan adayların belirlendiği ve duyurulduğu 3200 (1800 sözleşmeli antrenör ve 1400 Sözleşmeli spor uzmanı) sözleşmeli personel atanacakları ve göreve başlayacakları tarihi beklemektedir. Bakanlık en kısa zamanda atamalarını bekleyen sözleşmeli personele net bir tarih vermelidir.

Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenörün Ataması Neden Yapılmıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, atama tarihi bekleyen sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörün atamasını neden yapmıyor? 7 Mayıs 2018 tarihinde alım ilanı yayımlanan ve 03-12 Eylül tarihlerinde sözlü sınava çağrılan adaylardan kazananlar 27 Kasım-10 Aralık 2018 tarihleri arasında belgelerini bakanlığa gönderdi. Kazanan adaylar belirtilen tarihten itibaren güvenlik soruşturmasına alındı.

Atamalara ilişkin kazanan adayların güvenlik soruşturması devam etmektedir. Peki Güvenlik Soruşturması ne kadar sürer? Normal durumlarda güvenlik soruşturması en az 2 ay sürmektedir. Kazanan adaylar 10 Aralık 2018 (son belge gönderim tarihi) tarihi itibari ile belgelerini GSB ‘ye göndermişlerdir. Belirtilen tarihten itibaren kazanan adayların güvenlik soruşturmasına tabi tutulduğunu düşünecek olursak 2 aylık süre geçmiştir.

Sözleşmeli spor uzmanı ve antrenörlerin ataması ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtını bekleyen 3200 sözleşmeli personel Gençlik ve Spor Bakanlığından net bir tarih beklemektedir?

2 aydan uzun bir süredir güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının yapıldığını düşündüğümüzde en geç Mart sonu gibi adayların atamasının yapılacağını düşünmekteyiz.

antrenör maaşı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın