Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı yayınlandı. Beden Eğitimi ve Spor ABD Yüksek Lisans ve Doktora Programları için başvurular 14-18 Ocak 2019 tarihleri arasında başlıyor. Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı ile ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı Yayınlandı

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı ile ilgili detayları aşağıda sizler için sıraladık…

Başvuru Şartları

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı ile ilgili başvuru şartları şu şekildedir:

Tezli Yüksek Lisans Başvuru Şartları:

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor ABD Yüksek Lisans Programına 15 alan içi, 15 alan dışı olmak üzere 30 kişi alınacaktır. Yüksek lisans programlarına başvuracak adayların Ales‘ten en az 70 puanı, YÖK‘ün kabul ettiği herhangi bir yabancı dil sınavından ise en az 30 puan almış olması gerekiyor. Başvuru yapacak adayların lisans not ortalamasının 100’lük sistemde en az 55 (ellibeş) olması gerekmektedir.

Doktora Programı Başvuru Şartları:

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor ABD Doktora Programına Bahar Yarıyılında 7 öğrenci alınacaktır. Doktora programına başvuru yapacak adayların Ales’ten en az 55 puan, YÖK’ün kabul ettiği herhangi bir yabancı dil sınavından ise yine en az 55 puan alma zorunluluğu bulunmaktadır. Yüksek lisans not ortalamasının en az 100 ‘lük not sistemde 70 olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihi:

Hitit Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora İlanı na başvuru tarihi 14-18 Ocak 2019 tarihleri arasındadır.  Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü www.saglikbe.hitit.edu.tr internet sayfasından online olarak kayıt yapılacaktır.

Mülakat Yeri ve Tarihi:

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor ABD Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alımı için yapılacak olan mülakat Spor Bilimleri Fakültesinde yapılacaktır. Mülakatlar, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde 4-5 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Mülakatlarda çıkabilecek muhtemel sorular için https://sporbilimlerihaber.com/mulakat-sorulari/ linkinde yer alan soru örneklerine bakabilirsiniz.

Kesin Kayıt Tarihi:

Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor ABD Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alımı için yapılacak mülakat ile kesin kayıt hakkı kazanan adaylar 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.

 

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın