Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı yayınlandı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı, bahar yarıyılında tezli yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alımı yapacaktır. Tezli Yüksek Lisans programına 15 öğrenci, Doktora programına ise 10 öğrenci alacaktır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Lisansüstü Öğrenim Programına alınacak öğrenci başvuruları için istenen şartları ve gerekli bilgileri haber detaylarından öğrenebilirsiniz.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı detayları aşağıda verilmiştir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Bahar yarıyılında lisansüstü öğrenim programı olan Tezli Yüksek Lisans Programı ve Doktora Programına öğrenci alımı yapılacaktır. Belirtilen programlar için başvuru tarihleri ve sınav tarihleri yazımızın detaylarında yer almaktadır.

Tezli Yüksek Lisans Programı İlanında İstenen Şartlar

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Bahar yarıyılında Tezli Yüksek Lisans ilanlarına başvuracak adaylardan istenen şartlar şu şekildedir:

  • Geçerlilik süresi devam eden bir Ales sınavından en az 65 puan almış olmak

Doktora Programı İlanında İstenen Şartlar

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Bahar yarıyılında Doktora Programı ilanlarına başvuracak adaylardan istenen şartlar şu şekildedir:

  • Geçerlilik süresi devam eden bir Ales sınavından en az 60 puan almış olmak
  • Yök ‘ün kabul etmiş olduğu Yabancı Dil Sınavlarından en az 55 puan almış olmak

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Kabul Yönergesine ulaşmak için linke tıklayınız.

Başvuru Tarihleri:

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı için başvuru tarihleri aşağıda verilmiştir.

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı 07-08-09 Ocak 2019 tarihleri arasında başvuruları alınacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Doktora Programı için 07-08-09 Ocak 2019 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.

Başvuru Şekli:

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı Başvuru Şekli detayları aşağıda verilmiştir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora ilanlarına başvurular online olarak gerçekleştirilecektir. Kütahya DPÜ Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak başvurularda adayların istenilen belgeleri taratıp sisteme eklemeleri gerekmektedir. Sisteme istenen belgelerin eksik veya hatalı işlenmesi durumunda başvurular kabul edilmeyecektir.

Bilim Sınav Tarihi :

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı Bilim ve Mülakat Sıanavlarının tarihleri aşağıda verilmiştir. Bilim ve Mülakat sınavlarında sorulan soru örneklerine ulaşmak için linke tıklayınız.

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Bilim/Mülakat Sınavı 14 Ocak 2019 tarihinde Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından yapılacaktır.
Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Doktora Programı Bilim / Mülakat Sınavı 15 Ocak 2019 tarihinde Anabilim Dalı Başkanlığında yapılacaktır.

Kayıt Tarihleri:

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programı İlanı na başvuruları sonucu yapılan bilim sınavında başarılı olan adayların kayıtları aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora bilim sınavlarında başarılı olan ve kayıt hakkı kazanan  adaylar 21-22-23 Ocak 2019 da kayıt yapacaktır. Asil adayların kayıtları Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde gerçekleştirilecektir.

Asil listeden kazanan ama kayıt yaptırmayanların yerine Yedek Listeden davet edilecek öğrencilerin kayıtları ise Yedek adayların ise 25 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. Yedek Listeden davet edilecek öğrencilerin kayıtları da Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde gerçekleştirilecektir.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın