2019 Yılı Subaylık Sınavları Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

2019 yılı askeri öğrenci alımı

16 Ocak 2019 tarihinde başlayan Milli Savunma Üniversitesi (Milli Savunma Üniversitesi) askeri öğrenci alımlarının biteceği tarih merak konusu oldu. Başvurularını yapmak isteyen binlerce aday ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından Milli Savunma Üniversitesi 2019 yılı askeri öğrenci alımı için başvurularını gerçekleştirmektedir. Subaylık Sınavları için son başvuru tarihi haberimizde…

Üniforma giymek ve saygın bir meslek sahibi olarak subay olmak isteyen birçok gencimiz Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na başvuru yapmaya başladı. Başvuruları 16 Ocak 2019 tarihinde başlayan Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı son başvuru tarihini haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuru Tarihleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), 2019 yılı askeri öğrenci alımı için 7 Nisan 2019 tarihinde tüm il merkezlerinde Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapacaktır. Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru tarihleri ise 16 Ocak-27 Şubat tarihleri arasında ÖSYM aday işlemleri sayfasından yapılacaktır. Başvuru tarihlerinde işlemlerini tamamlayamayan adaylar Geç Başvuru Tarihi olan 7 Mart 2019 tarihinde başvurularını yapabilirler. Başvuru sayfasına ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Tarihi

Millli Savunma Üniversitesi, Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına askeri öğrenci temin etmek amacıyla 7 Nisan 2019 tarihinde Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapacaktır. Sınav tüm il merkezlerinde 7 Nisan 2019 tarihinde saat 10.15 ‘te başlayacak ve 135 dakika sürecektir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için linke tıklayınız. 

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi  Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına askeri öğrenci temin etmek amacıyla 7 Nisan 2019 tarihinde Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının sonuçları 26 Nisan tarihinde açıklanacak.

Sınıf Tercihleri İçin Başvuru Tarihleri

Milli Savunma Üniversitesi  Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına askeri öğrenci temin etmek amacıyla yapılan sınav sonrası adaylar sınıf tercihlerini 29 Nisan – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapmalıdır. Adaylar Harpokullarına mı yoksa Astsubay Meslek Yüksekokullarına mı gideceklerini belirtilen tarihlerde https://personeltemin.msb.gov.tr adresine girerek yapmalıdır. Tercih yapmayan adaylar 2. aşama sınavına kabul edilmeyecektir.

2. Aşama Sınavı ile İlgili Bilgiler

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarını tercih edecek adayların 2’nci Seçim
aşamalarına katılabilmeleri için 2019 yılı YKS ‘ye girmeleri zorunludur. 2019 yılı YKS ‘ye girmeyen adayların belirtilen okullara yerleştirilmesi yapılmayacaktır.

 • Harp Okulları için 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT),
 • Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2019 Yılı YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.
 • Harp Okulları için 2019 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmeyen adayların yerleştirmesi yapılmayacaktır.
 • Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 2019 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir.
 • Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek
  öğrenci alınacaktır.

 Sınav Ücretlerinin Yatırılacağı Bankalar

Milli Savunma Üniversitesi 2019 yılı askeri öğrenci alımı için yapılacak olan Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına başvuracak adaylar sınav ücretlerini aşağıda belirtilen bankalara yatırılabilir. Ödemeler banka gişelerinden veya internet bankacılığı yardımıyla  T.C. Kimlik Numarası,dayın  adı, soyadı ve sınavın adı belirtilerek yapılmalıdır. 2019 yılı askeri öğrenci alımı için gerçekleştirilecek Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ücreti 96,00 TL ‘dir. Ödemeler en geç 28 Şubat 2019 tarihine kadar yapılmalıdır. Geç başvuru tarihinde ise sınav ücretleri 144,00 TL ‘dir.

 • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
 • Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.
 • Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir.
 • Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.
 • ÖSYM Yönetim Kurulunun 14 Ocak 2019 tarihli kararı gereği, şehit ve gazi eş ve çocuklarıyla gazilerden başvuru hizmeti ücreti ile sınav ücreti alınmayacak.

Önerilen makaleler