öğretim elemanı alım ilanı

Van Yüzünci Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümüne Öğreti elmanı alım ilanı yayınlandı. Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Anabilim Dalına alınacak öğretim elemanı alım ilanı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz:

Başvuru Tarihleri: 24.12.218-07.01.2019

Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 10.01.2019

Giriş Sınavı Tarihi: 14.01.2019

Giriş Sınav Saati: 14:00

Giriş Sınav Yeri: İlgili Birimlerde

Nihai Değerlendirme Sonuç Tarihi: 17.01.2019

Sonuçların İlan Şekli : Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi internet sitesinden ilan sonuçları ilgili tarihte açıklanacaktır.   www.yyu.edu.tr internet adresinden ilan sonuçlarını görebilirsiniz

GENEL ŞARTLAR

Öğretim elemanı alım ilanı na başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

  • Öğretim Görevlisi Kadroları İçin Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES), Lisans Öğreniminden mezun olunan ya da Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda En Az 70 Puan almış olmak. Araştırma Görevlisi Kadroları İçin İse; Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda (ALES)’den En Az 70 Puan almış olmak. Merkezi Sınav Muhafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde Muhafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde Ön Değerlendirme ve Nihai Değerlendirme aşamalarında (ALES) Puanı 70 olarak kabul edilecektir. Özel Yetenekle öğrenci alan birimlerin öğretim elemanı kadrolarına başvurularda herhangi bir (ALES) puan türünden 70 puan almış olmak.
  • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puanı muadili bir puan almış olması gerekir. (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz)
  • Adayların Transkriplerinin ön Değerlendirme Nihai Değerlendirme Aşamalarında; Transkiriplerde Dörtlük ve Beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eş Değerlilik tablosuna göre değerlendirilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

  • Öğretim elemanı alım ilanı na başvuracak adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olma zorunluluğu vardır.

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Spor yöneticiliği Anabilim Dalında görevlendirilmek üzere öğretim elemanı alım ilanı yayınlandı. İlan detaylarında adaydan istenen özel şartlar şunlardır:

  • Spor Yöneticiliği Bölümü mezunu olmak
  • Beden Eğitimi ve Spor alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın