Öğretmenler İçin Evden Yapabilecekleri Ek İş Fikirleri

ek gelir

Öğretmenler İçin Evden Yapabilecekleri Ek İş Fikirleri Nelerdir?

Sahip olduğumuz bilgiyi ve tecrübeyi nasıl paraya çevirebiliriz. Devlet okullarında veya özel okullarda görev yaparken sadece bilginizi ve tecrübenizi konuşturarak nasıl para kazanabiliriz. Günümüzün teknolojisini kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz. Günümüzün teknolojisi olan bilgisayar aslında öğretmenler için birer kazanç kaynağı bazende ek gelir . Nasıl mı? Yazımızda detayları okuyabilirsiniz….

Makale Yazarlığı Yaparak Gelirinizi Artırmanız Mümkün

Birçok öğrenci arasında popüler bir gelir kapısı durumuna gelen yazarlık aslında öğretmenler için de harika ek gelir kapısıdır. Ama bir çok öğretmen bunun nasıl yapılacağını bilmemektedir. Bir çok eğitim sitesi ve memur sitesi zengin içerik oluşturmak ve takipçi sayısını artırmak adına farklı mesleklerden insanlara yazarlık teklifi yapmaktadır. Bir eğitici olarak sahip olduğunuz bilgi ve tecrübeyi herkesle paylaşmaya ne dersiniz. Bilginizi paylaştıkça da gelirinize ek bir kazanç daha sağlayabilirsiniz. Günümüzde Bin kelimelik bir yazıdan 10 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. 10 TL yi küçümsemeyin. Yazılarınızın sayısının artması ile aylık Bin ile Bin Beşyüz lira kazanabilirsiniz.

Makale yazarlığı yapmak isteyen öğretmen arkadaşlarımıza şu şekilde bir tavsiye verebiliriz:

  • Öğretmenlik sitelerini takip edin. O sitelerin sahip oldukları içerikler nelerdir?
  • Memurluk sitelerini takip edin. Memurluk sitelerinin içerikleri nelerdir?
  • Bir blog açın. Bir blog açarak yazılarınızı kendiniz de paylaşabilirsiniz. Başlangıçta bir geliri olmayacaktır. Ama o yazılarınızda ki çizgiler sizin için birer CV olabilir. Aynı zamanda yazma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.
  • Bir internet sitesi açın. Belli bir konuda açacağınız internet sitenizde kendi yazılarınızı paylaşabilirsiniz ve bir takipçi profili oluşturmakta sizin elinizde. Google Adsense reklam geliri için başvuru yaparsanız sitenizin takip oranı ve reklamlara tıklanma oranına göre bir gelir elde edebilirsiniz.

Online Ders Vererek Bir Gelir Elde Edebilirsiniz

Öğretmenler, okul saatleri dışında özel dersler vererek ek gelir elde etmektedir. Peki bu gelirinize bir gelir daha eklemek ister misiniz? Online eğitime olan taleplerin arttığı günümüzde evde bilgisayarınızı kullanarak oturduğunuz yerden ayrılmada eğitim verebilirsiniz. İnternette birçok eğitim platformu artık online eğitimlere yönelmektedir. Bu platformlarda vereceğiniz eğitimler ile  ekstra bir maaş kazanmak sizin elinizde. Diksiyonu ve öğretim yöntemi iyi olan öğretmenlerin tercih edildiği bu platformlar sizler için bir kazanç kapısı diyebiliriz. İhtiyacınız olan kesintisiz bir internet, bir bilgisayar, bir yazı tahtası ve bir webcam olarak ifade edilen bilgisayarınıza uyumlu bir kamera. Bu sitelere nasıl mı üye olunur? İnternetten yapacağınız aramalar ile bu siteleri bulmanız çok kolay. Başlangıçta bu site ve platformları bir süre takip ederseniz içerikler hakkında bilgi sahibi olmanız kolaylaşır. Modern eğitim araçlarını kullanmak için acele edin. Çağın gerisinde kalmayın ve daha çok kazanın….

Youtube Kanalı Açın ve Video Eğitimler ile Kazancınızı Katlayın

Youtube günümüzün en önemli eğitim araçlarından birisidir aslında. Bünyesinde birçok konudan bilgiyi milyonlar takip ediyor. Youtuberların zenginliklerinin duyulduğu bugünlerde sizde eğitim kanalı açarak bir youtuber olabilirsiniz. Youtube üzerinden açacağınız bir kanal sayesinde bilginizi ve tecrübenizi pazarlayarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Youtube ile yapacağınız bir reklam anlaşması ile videolarınız içine eklenen reklamlar sizin için para demek. Youtube yakın zamanda reklam geliri elde etmek isteyenlerin sayısının artması ile yeni kurallar uygulamaya başladı. En az bin abone veya toplamda 4 Bin saat izlenme oranı olan kanallar reklam geliri için başvuru yapabilir. Başvurunuzun kabul edilmesi ile eğitim videolarınızın içine otomatik reklamlar yerleştirilmektedir. Videolar içinde ki reklamlar sizler için reklam geliri olarak her ayın belli tarihlerinde adsense reklam geliri olarak belirttiğiniz bir banka hesabına yatırılmaktadır. Kanalınızda zengin bir içerik ve eğitici bir dil ile anlatacağınız her ders konusundan para kazanmak tamamen sizin elinizde. Bunun için ise ihtiyacınız olan şeyler bir bilgisayar, videolar çekimleri için bir video kamera, bu sistemi öğrenmek için biraz zaman ve biraz emek. Zamanla para geliriniz hesabınıza otomatik olarak yatacaktır.

Hikaye Kitabı Yazarak Bir Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

Bir çok eğitim yayın evi, çocukların seveceği ve kolay anlaşılır modern hikayelerin eksikliğini yaşamaktadır. Evde çoğu zaman çocuklarımızın uyku saatlerinde uyumaları için uydurarak anlattığımız hikayeler birer hikaye kitabı olabilecek durumdadır. Hikaye kitabı yazmak bu kadar mı kolay dediğinizi duyar gibiyim. Evet aslında çok kolay. Çocuklarınızın sevebileceği hikayeler anlatabiliyorsanız başka çocuklarında ilgisini çekebilirsiniz. Biraz da yazma yeteneğinizi geliştirmeniz gerekebilir. Bunun içinde anlattığınız hikayeleri kaleme almanızı tavsiye ederiz. Yazım kurallarına dikkat ederek yazacağınız kısa hikayeler sizlerin yazarlığa adım atmasını sağlayacaktır. Yayın evleri ile yapacağınız anlaşma ile bu hikayelerinizi kitaplaştırabilirsiniz. Yayın evleri kitaplarınızın görselliğini artırmak için size bir ressam desteği de verecektir. Basıma çıkan her hikaye kitabınız sizin ek gelir demek. Sene içerinde başlangıçta 5 Bin ile 15 bin TL kazanmak tamamen sizin elinizde.

Eğitim Setleri Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Eğitim sistemimizin bir türlü vazgeçemediği sınavlar aslında sizlerin para kazanmak için bir fırsatıdır. Etüt merkezlerinde ve yayım evlerinde satılmak üzere hazırlayabileceğiniz branşınız ile ilgili özgün ve sisteme uygun sorular ve eğitim konuları hazırlayarak bir ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Önerilen makaleler