Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo Kılavuzu 2018

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo özel yetenek sınavı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi bölümlerine öğrenci alacaktır.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo , bütün adayların başvuru işlemleri Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo idari binasında yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo özel yetenek sınavı için başvuru ön kayıt tarihi 6 – 8 Ağustos 2018 arasındadır (Online)

Evrak Teslim Tarihi ve Yeri

9 – 10 Ağustos 2018 Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo  (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) Kayıt Bürosu, Osmanbey Yerleşkesi, Şanlıurfa

Sınav Tarihi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo özel yetenek sınav tarihi 4-7 Eylül 2018 tarihleri arasındadır.

Kesin Kayıt Tarihi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo özel yetenek sınavında başarılı olanların kesin kayıt tarihi www.harran.edu.tr web sayfasında ilan edilecektir.

Sınav Yeri

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Spor Salonu

Ön Kayıt Başvuru Şartları

1. Başvuru için T.C. vatandaşı olmak,
2. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvuru yapacaklar için, 2018 yılında YKS sınavına girmiş olanlardan Spor alan / kol bölümleri mezunları ile milli sporculardan en az 165.000 puan almış ve spor alan / kol bölümleri mezunları dışında kalanlardan en az 180.000 puan almış (Yabancı dil hariç herhangi puan türünden biri) adaylar ön kayıt için müracaat edebileceklerdir.
3. Engelli kontenjanına başvuru yapacak adayların “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelemeleri kaydıyla 2018 YKS puanlarından birinden en az 100 puan ve üzerinde almış olmak

Ön Kayıtta İstenen Belgeler

1.online başvuru dilekçesi

1 adet fotoğraf (5×6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde) biometrik bir vesikalık fotoğraf, online Kayıt Formuna taranarak eklenecektir.

2.Sağlık kurumlarından alınmış içeriğinde “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavına katılmasında sağlık açısından sakınca yoktur.” ibaresi yazılı Sağlık Raporu.
Not: Alınan raporda belirtilen ibare yazılmadığı takdirde aday sınava giremez.

3. Özgeçmiş veya Millilik belgeleri olan adaylar ilgili federasyonlarca verilen belgelerin ıslak imzalı olması zorunludur.
Başvuru Adresi: Harran Üniversitesi, Osmanbey Kampüsü, Mardin Yolu, Mehmet Arabacı Beden
Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, ŞANLIURFA
Tel: 0414-318 3489
Faks: 0414-318 3845

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Besyo

Şanlıurfa Harran Besyo Özel Yetenek Sınav Kılavuzu 2018 için tıklayınız.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın