Selçuk Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans İlanı

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans İlanı Yayınlandı…

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans Programlarına Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı, Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı ve Rekreasyon Anabilim Dalına 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılında lisansüstü öğrencisi alınacaktır.

Başvuru Tarihleri : 17-21 Aralık 2018

Başvuru Şekli : Tezli Yüksek Lisans İlanlarına başvuracak adaylar internet üzerinden online http://ensbis.selcuk.edu.tr/OnBasvuru adresinden başvurularını belirtilen günler içinde yapmaları gerekmektedir.

Ales Puanı : 55 Puan (Sayısal/Sözel/Eşit Ağırlık Puan Türünden Birisi) (Son Beş [ 5 ] yıl içinde girilmiş ALES puanı olması gerekmektedir.)

Yazılı Bilim Sınavı : 10 Ocak 2019 tarihinde saat 10:00’da ilgili Anabilim Dallarında yapılacaktır

Yazılı Bilim Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adayların İlanı:  02-09 Ocak 2019

Sonuçların Açıklanması : 21 Ocak 2019  saat 17:00

Kesin Kayıt Tarihleri : 04-08 Şubat 2019

Adayların Tezli Yüksek Lisans Başvurularında Değerlendirme Kriterleri

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Bilimleri Fakültesinin Anabilim Dallarına Başvuran adayların değerlendirmeleri aşağıda yer alan esaslar doğrultusunda yapılacaktır:

 • ALES puanının % 50’si,
 • Lisans ağırlıklı mezuniyet not ortalamasının % 25’i
 • Yazılı bilim sınavı notunun % 25’i toplamı alınarak belirlenen başarı notlarına göre en az 2.40 (yüzlük sistemde 62,66) puan almak kaydıyla en yüksek puanı alan adaydan başlayarak ilan edilen kontenjana göre başvurdukları programa kayıt hakkı kazanır. Sıralamada eşitlik olması halinde lisans not ortalaması yüksek olan adaya öncelik verilir.

Kontenjanlar :

Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Kontenjan Sayısı 10

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Kontenjan Sayısı 10

Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Kontenjan Sayısı 8 

Rekreasyon Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Kontenjan Sayısı 12

Tezli Yüksek Lisans İlanlarına Kimler Başvurabilir

Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans İlanı ;

 • BESYO, Spor Bilimleri Fakültesi veya Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Öğretim Programlarının antrenörlük eğitimi bölümü mezunları başvurabilir

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans İlanı;

 • Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümlerinden mezunlar başvurabilir.

Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans İlanı ;

 • BESYO, Spor Bilimleri Fakültesi veya üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren yüksekokul veya fakültelerine bağlı Spor Yöneticiliği Bölümünden Lisans diploması ile mezun olanlar
 • İletişim Fakültesi ve İşletme Fakültesinden lisans seviyesinde mezun olmak

Rekreasyon Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans İlanı;

Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adaylardan İstenen Belgeler

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans Programlarına Kesin Kayıt hakkı kazanan adaylar http://www.selcuk.edu.tr/saglik_bilimler_ens/tr adresinde 21 Ocak 2019 tarihi saat 17:00’da ilan edilecektir.

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar 04 Şubat – 08 Şubat 2019 tarihleri arasında mesai saatlerinde Sağlık Bilimleri Enstitüsüne şahsen veya noter vekaleti ile başvuru yapabilirler.

 • İnternetten yapılan ön başvuruya ait çıktı (Ön başvurudan sonra alınacaktır)
 • Kesin kayıt formu (Aşağıdaki linkten temin edilecek.)  http://www.selcuk.edu.tr/saglik_bilimler_ens/birim/web/sayfa/ayrinti/3720/tr
 • Aslı ibraz edilmek şartıyla diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi.
 • Aslı ibraz edilmek şartıyla Yüksek Lisans programlarına başvurular için Lisans diploması ve Lisans öğreniminin aldığı dersler ve not dökümü (Transkript Belgesi),
 • Müracaat esnasında kullanılan belgelerin aslı veya noter tasdikli olmak kaydıyla birer örneği.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi.
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş 5 Adet vesikalık fotoğraf (fotokopi ile çoğaltılan veya farklı
  fotoğraflar alınmayacaktır).
 • Erkek öğrencilerden; Askerlik Durum Belgesi (güncel olmak şartıyla E-Devlet sistemi
  üzerinden alınabilir).
 • Özgeçmiş

Önerilen makaleler

8 Yorum

 1. Merhaba yuksek lisans ogrenci alimlarinda yabanci dil sarti varmi

  1. yüksek lisans öğrenci alımlarında her üniversite farklı kriter belirlemektedir. Ama günümüzde çoğu üniversite yüksek lisans öğrenci alımlarında yabancı dil şartı koymamaktadır. Eğer ki puanınız varsa değerlendirme de sizin için artıdır. detaylı bilgi için https://sporbilimlerihaber.com/selcuk-universitesi-saglik-bilimleri-enstitusu-tezli-yuksek-lisans/ linki tıklayınız.

 2. Ales ten 80 puanim var yuksek lisansi kazanabilirmiyim

  1. yüksek lisans değerlendirmelerinde ales puanının %50’si, lisans diploma notunuzun %25’i ve bilim sınavının %25’i değerlendirmeye alınır ve toplamda 62,5 puanı geçmeniz durumunda değerlendirmeye alınırsınız. en yüksek puandan en düşük puana göre bir sıralama yapılarak kontenjan sayısınca asil ve yedek listeler belirlenir. detaylı bilgilerihttps://sporbilimlerihaber.com/selcuk-universitesi-saglik-bilimleri-enstitusu-tezli-yuksek-lisans/ linkinden öğrenebilirsin

 3. Teşekkür ederim sporbilimlerihaber

 4. Tesekkur ederim sporbilimlerihaber.com

 5. Merhabalar. Ben Nevşehir hacı bektaş veli üniversitesi mezunuyum. Özgeçmişim yok. Başvuru yapabilirmiyim.

  1. Merhabalar Selçuk üniversitesinin yüksek lisans alım ilanları 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasındaydı. Yeni dönemde yapılacak ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Muhtemelen Ağustos ayı içinde yüksek lisans ilanları yayımlanmaya başlar. https://sporbilimlerihaber.com sitemizden yüksek lisans başvurularını takip edebilirsiniz. Özgeçmiş sizin akademik ve sportif özgeçmişinizi yazdığınız bir CV nitelğinde belgedir. A4 kağıda bilgilerinizi, akademik kariyeriniz, sprculuk geçmişinizi ve tecrübe ile belgelerinizi yazarak özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Özgeçmişte olması gereken bilgilere https://sporbilimlerihaber.com/cv-hazirlarken-nelere-dikkat-edilmeli/ haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın