Sermayesiz İş Fikirleri | Kadınlara Özel

iş fırsatı

Ekonomik özgürlüğünü kazanmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınlara özel kaleme aldığımız yazımızda sermayesiz iş fikirlerini tanıtmaya çalışacağız. Sermayesiz iş fırsatı olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Evet olur yeter ki arayış içinde olun. Ve güncel meslek gruplarını ve iş fırsatlarını değerlendirin.

İş dünyası her gün yeni meslek gruplarını ve bir çok iş fırsatı nı bayanlara sunmaktadır. Özellikle evden yapabileceğiniz iş fikirleri ile ek kazanç elde edebileceğiniz gibi güzel bir meslek sahibi de olabilirsiniz. Günümüzün yeni iş alanları da her gün bir yenisi ekleniyor. Çalışmak isteyen bayanlara iş fırsatları gün geçtikçe çoğalıyor. Bir tutku ile başlanılan hobiler zaman geliyor o kişinin mesleği olabiliyor. İş dünyası kadınlara sermayesiz iş fırsatları sunuyor. Hem de evden başlayabileceğiniz küçük adımlarla zaman içinde hatrı sayılır gelirler elde etmeniz de mümkün.

Kendi istediğiniz saatte, istediğiniz yerde ve isterseniz de yanınızda birilerini de çalıştırabileceğiniz iş fırsatları sizleri bekliyor.

İşte kadınlar için ekonomik özgürlüğü sağlayacak sermayesiz iş fikirleri;

Pasta Yapmayı Sever misiniz? Konsept Pasta İmalatı ve Doğum Günü Organizasyonu

Günümüzde bir çok aile çocukları için konsept doğum günleri organize etmektedir. Bu organizasyonlar için evde konsept doğum günü veya özel gün pastaları o özel günün olmazsa olmazı durumunda. Evden başlayabileceğiniz konsept pasta imalatı ve hatta doğum günü organizasyonları ile güzel bir gelir elde etmek istemez misiniz?

İnternetten öğrenebileceğiniz modeller ile kendinizi geliştirebileceğiniz gibi özel kurslar ile de bu işe başlayabilirsiniz. Evinizde olan imkanlarla konsept pasta imalatı ve doğum günü organizasyonları yapabilirsiniz. Zaman içinde hazırladığınız pastalar sizin reklam aracınız olacaktır ve tanınırlığınız artacaktır. İnstagram, youtube, facebook gibi sosyal medya araçlarını da kullanarak kendi reklam ağınızı oluşturabilirsiniz.

Yenidoğan Bebekler İçin Çikolata Hazırlamak

Çikolata nasıl hazırlanır dediğinizi duyar gibiyim. Aslında çikolata hazırlamıyorsunuz. Sadece çikolatalara özel ambalajlar hazırlıyorsunuz. Bebeği olan her ebeveynin mutlaka satın aldığı çocuklarının isimlerinin yazılı olduğu çikolatalar sizler için harika bir iş fırsatı sunuyor.

Bu işi en kısa olarak şu şekilde özetleyebiliriz: Hazır alınan madlen çikolatalara müşterinizin istediği ambalaj ve kutularda hazırlayarak müşteriye sunulmasıdır. Anlaşacağınız çikolatacılarla ve ambalaj baskısı yapan kişilerle bu işi yapabilirsiniz.

Ebeveynler özellikle yeni doğan çocuklarının isimleri ile veya çocukların 40’ında bu tür çikolatalar yaptırmaktadır. Misafirlerine ve yakın arkadaşlarına ikram etikleri görsel olarak farklı konseptler de olan çikolatalar sizin için harika bir iş fırsatı .

Organik Bebek Oyuncakları

Eskiden annelerimizin bizler için evde ki çoraptan ipten yaptıkları bebek oyuncakları günümüzde bir iş fikrini doğurmuştur. Günümüzün adı ile Organiz Bebek Oyuncakları popülerliği hızla artan bir sektör olma yolunda.

Büyükşehirlerde büyük alışveriş merkezlerinde organik bebek oyuncakları mağazaları açılmaktadır. Ve bu mağazalardan alacağınız oyuncaklar ateş pahası diyebiliriz. Ama yine de bu oyuncaklara olan ilgi gün geçtikçe artmakta. Sizlerde evinizde yapacağınız bu oyuncaklarla bir gelir elde edebilirsiniz. İnternetten öğrenebileceğiniz birçok farklı modeli yine sosyal medya aracılığı ile satabilirsiniz. İnstagram, facebook ve daha birçok sanal medya aracı yaptığınız bebek oyuncaklarını satabileceğiniz ve pazarlayabileceğiniz fırsatlar sunmaktadır.

Bebek Odası Süslemesi Yapın

Bebeği olan her ebeveynin özenle hazırlattığı bebek odaları süslemeleri günümüzün popüler bir başka iş fırsatını ortaya çıkarmıştır. Kokulu taşlar ile yapılan süslemeler ve daha bir çok süsleme tarzı sizler için harika bir gelir kapısı olabilir. Pinterest yepyeni fikirleri öğrenmeniz için harika bir sosyal medya aracı. Buradan öğreneceğiniz yeni modeller ile kendinizi geliştirebilirisiniz.

Evden hazırlayabileceğiniz süslemeleri kargo aracılığı ile her ile gönderebilirisiniz. Günümüzün popüler medya aracı olan instagram da açacağınız bir sayfa ile süslemeleriniz herkes tarafından görünür olabilir.

Yemek Yapmayı Seviyorsanız Evinizde Catering işini Düşünebilirsiniz?

Kadınlara özel bir başka iş fırsatı da ev yapımı yemekler. Lezzetli yemekler yapmaktan hoşlanıyorsanız bu tutkunuzu bir iş alanı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Evde hazırladığınız birbirinden güzel yemekler ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Hemde herhangi bir sermayeye ihtiyacınız olmadan. Kimler için yemek hazırlayabilirsiniz:

  • Okullarda öğretmenler için yemek hazırlayabilirsiniz (MEB’e bağlı devlet okullarının tam gün öğretim yapması sizin için bir fırsat olabilir. Öğle arasında öğretmenler için tabildot yemek hazırlayabilirsiniz. Okullar ile görüşüp öğretmenlere hafta içi günlerde belirlediğiniz menülerde yemekler hazırlayarak okullarda öğretmenler için yapacağınız yemeklerden bir gelir kazanabilirsiniz.
  • Okullarda öğretmenler kadar öğrenciler içinde ev yemekleri hazırlayabilirsiniz. Çalışan ailelerin en büyük sıkıntısı çocuklarının okullarda yedikleri sağlıksız yemekler olmaktadır. Yakın çevrenizden kendi reklamınızı yaparak kendinize bir müşteri profili oluşturabilirsiniz. Zaman içinde hazırladığınız yemekler sizin reklamınızı oluşturacaktır.
  • Ofis çalışanları için yemek hazırlayabilirsiniz (büyük ve orta konsepte firmalar ile görüşüp çalışanları için yemek hazırlayabilirsiniz.)

Küçük bir broşür ile kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Yemek servisi yapabileceğiniz alanlarda broşürlerinizi dağıtarak tanınırlığınızı artırabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın