Sözleşmeli Antrenör ve Spor Uzmanlarının Atama Tarihi Belli Oldu

sözleşmeli antrenör

Uzun zamandır atama tarihlerinin açıklanmasını bekleyen sözleşmeli antrenör ve spor uzmanları için tarih açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sayfasında yayımlanan duyuru ile sözleşmeli antrrenör ve spor uzmanlarının beklediği atama tarihleri açıkladı. Detaylar haberimizde….

Atama Tarihleri Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sayfasından yayımladığı duyuru ile atama bekleyen antrenörlerin ve spor uzmanlarının atama tarihlerini açıkladı. Yayımlanan duyuruya göre atama bekleyen sözleşmeli antrenör ve spor uzmanları 25.03.2019 tarihinden itibaren atanmış oldukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile sözleşmelerini imzalayarak göreve başlayabileceklerdir.

Tercih Tarihleri Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatlarında il merkezi ve ilçelerde görevlendirilecek sözleşmeli antrenör ve spor uzmanları başvurularını
giris.gsb.gov.tr internet adresinden yapabilecektir. 18-20 Mart 2019 tarihleri arasında belirtilen internet sayfasından il ve ilçe tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3200 Sözleşmeli Antrenör ve Spor uzmanı tercihlerini giris.gsb.gov.tr internet adresinden yapabilecektir. 18-20 Mart 2019 tarihleri arasında belirtilen internet sayfasından il ve ilçe tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adaylar tercih sonuçlarını 22.03.2019 tarihinden itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sayfasından öğrenebilecektir. www.gsb.gov.tr

GSB Duyurusu

“Spor Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör Çalıştırılması Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince, 03-12.09.2018 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonuçları giris.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edilmiştir.

Sağlık Grubu (Spor Psikoloğu, Spor Beslenmecisi, Spor Fizyoterapisti, Spor Masörü) ile Bakanlık merkez teşkilatı (Spor Eğitim Uzmanı) pozisyonlarında sözlü sınavı asıl olarak kazanan adaylar hariç olmak üzere, ilçe tercihi yapacak diğer adaylar için tercih başvuruları 18.03.2019 tarihi saat 09.00’da başlayacak olup, 20.03.2019 tarihi saat 18.00’e kadar giris.gsb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. 

İlçe tercihi yapacak adaylardan tercih etmiş olduğu ilçeye yerleştirilemeyenler ile tercih yapmamış olan adayların yerleştirilmeleri Bakanlığımızca re’sen yapılacaktır. 

Yerleştirme sonuçları 22.03.2019 tarihinden sonra Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek olup, asıl adayların tümü vize işlemlerinin tamamlanmasına müteakip, 25.03.2019 tarihinden itibaren atanmış oldukları yerlerin İl Müdürlükleri ile sözleşmelerini imzalayarak göreve başlayabileceklerdir.

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın