Trabzon Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı

Trabzon Üniversitesi araştırma görevlisi ilanı

Trabzon Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı yayınlandı. Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin ilgili birimlerinde görevlendirilmek üzere araştırma görevlisi alımı yapılacaktır. Trabzon Üniversitesi araştırma görevlisi ilanı ile ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

Trabzon Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı

Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ilgili birimlerinde görevlendirilmek üzere araştırma görevlisi alımı yapılacaktır. 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi ile görevlendirmesi yapılacak olan araştırma görevlileri spor yöneticiliği, rekreasyon ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümlerinde görevlendirilecek. Spor Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi İlanı ile ilgili detayları aşağıda görebilirsiniz:

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ABD

Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümü mezunu olmak. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği anabilim dalında yüksek lisans yapıyor olmak

Spor Yöneticiliği ABD

Spor yöneticiliği bölümü mezunu olmak. Spor Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Spor Yöneticiliği ABD

Spor yöneticiliği bölümü mezunu olmak. Spor Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Rekreasyon ABD

Rekreasyon Bölümü veya Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak. Rekreasyon veya beden eğitimi ve spor öğretimi alanlarından birinden tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Yukarıda belirtilen araştırma kadroları için görevlendirmeler 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi ile yapılacaktır. Araştırma görevlisi kimdir? Araştırma görevlisinin maaşı nedir ? sorularının cevaplarını  https://sporbilimlerihaber.com/arastirma-gorevlisi-nasil-olunur/ yazımızdan öğrenebilirsiniz.

2547 Sayılı Kanun 50 /D Maddesi Nedir?

2547 Sayılı Kanunun 50/d maddesi şu şekilde tanımlanmıştır: “Lisansüstü öğretim yapan öğrenciler, kendilerine tahsis edilebilecek burslardan yararlanabilecekleri gibi, her defasında bir yıl için olmak üzere öğretim yardımcılığı kadrolarından birine de atanabilirler.” Bu maddeye göre 50/d kapsamında atanan araştırma görevlileri “burslu öğrenci” statüsünde yer almaktadır. Ancak 33/a ile atanan araştırma görevlileri ile aynı özlük haklarına sahiptirler. Görev süreleri lisansüstü öğrenimlerini tamamlayıncaya kadardır, eğitim tamamlandıktan sonra görevlerine son verilir.

Araştırma Görevlisi İlanına Başvuran Adaylar;

  • Adaylar ALES’e girmeli ve en az 70 puan almaları gerekmektedir. Ales sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerlidir.
  • YÖK‘ün kabul ettiği yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğer puan almalıdır.
  • Otuz beş yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.
  • Araştırma Görevlisi ilanına başvuran adayların tezli yüksek lisans veya doktora öğrencisi olma zorunluluğu vardır.
  • Yapılacak olan sözlü ve yazılı değerlendirme sınavından geçer not alması gerekmektedir.

 

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. 33/a ile arastirma gorevlisi alan universite varmi

    1. hatice hanım şuanda yapılan tüm araştırma görevlisi alımları 50/d maddesi ile yapılmaktadır. 33/a uygulanan maddeler ve uygulama şekli yönünden aynıdır. fakat tek farkı doktora öğrenim süresi bitiminde araştırma görevlisi olarak da süreniz dolmaktadır. Üniversite senatoları araştırma görevlilerinin görev sürelerini 1 ‘er yıllık sürelerle uzatma hakkını kullanıyor çoğu zaman magduriyet yaşatmamak için. https://sporbilimlerihaber.com/arastirma-gorevlisi-nasil-olunur/ yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz

Bir cevap yazın