Ücretli Öğretmenlikte Yeni Dönem Başvuruları

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ücretli öğretmenlik yapmak isteyen öğretmenlik bölümü mezunlarının beklediği haber Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. 2019 yılı Ücretli öğretmenlik başvurusu için tarih belli oldu mu? Ücretli öğretmenlikte başvurular nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvurusu yapacak öğretmen adaylarının bilmek istediği birçok konu haberimizde…

Ücretli Öğretmenlik Başvuru İçin Tarih Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan örgün eğitim kurumlarında ücretli öğretmenlik yapmak isteyenlerin merakla bekledikleri başvuru tarihleri belli oldu. E- Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek başvurular 24 Ocak 2019 tarihi itibari ile başlıyor. başvurularının 24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağını açıkladı. Peki e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?…

24 Ocak 2019 tarihinden itibaren başvuruları başlayacak olan öğretmen başvuruları e-devlet kapısı üzerinden yapabilecekler. Binlerce öğretmenlik mezunu kişinin merakla beklediği başvuru işlemleri artık e-devlet üzerinden yapılacaktır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Öğretmen adaylarının biran önce mesleğe başlama umuduyla başvurdukları ücretli öğretmenlikte başvuru tarihleri belli oldu. Peki adaylar başvurularını e-devlet kapısı üzerinden nasıl yapacaklar. Başvuru işlemlerini sizler için araştırdık ve yazımızda sizlere aktarıyoruz.

  • Başvuru yapmak isteyen adaylar, TC Kimlik Numaraları ile birlikte e-devlet kapısı üzerinden giriş işlemlerini yapmalıdır, sonrasında ise ücretli öğretmenlik başvuru sayfasına yönelmelidir.
  • E-devlet şifresine sahip olmayan kişiler PTT şubelerinden e-devlet giriş şifresi alabilir. İnternet bankacılığı kullanan adaylar e-devlet giriş kısmında internet bankacılığı seçeneğini seçerek sisteme giriş yapabilir.
  • “Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” ekranında yer alan kişisel bilgiler kısmında yer alan bilgilerin doğruluğu teyit edilerek ileri sekmesine basarak ilerleyebilirsiniz.
  • Kişisel bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra mezuniyet bilgilerinin doğruluğu da teyit edilmelidir.
  • Son aşamada mezuniyet branş tescili yapıldıktan sonra İl ve İlçe tercihleri de yapılarak işleminiz sonlanacaktır.

Başvuru ekranına ulaşmak için aşağıda yer alan linke tıklayınız…
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYEN ADAYLAR BAŞVURU EKRANINA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLASIN.

Başvuruların e-devlet üzerinden kişisel bilgilerin doğrulanması ile yapılacağı Ücretli Öğretmenlikte yeni bir döneme girildi. Eskiden İl Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen yapılan başvurular, 24 Ocak 2019 tarihi itibari ile e-devlet kapısı üzerinden yapılacak. Ücretli öğretmen olarak çalışan öğretmenlerin görev süreleri birinci dönemin sonu itibari ile sonlanacaktır. Tekrar görev almak isteyen ücretli öğretmenler başvurularını e-devlet üzerinden yapması gerekmektedir.

 

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] olmak için verilen emeklerin, birçok aday da maddi ve manevi sorunlar ortaya çıkardığı aşikârdır. Bu sorunların üstüne özellikle […]

Bir cevap yazın