YKS Sonuçları Açıklandı mı?

2018 YKS sınav sonuçları açıklanıyor! ÖSYM sonuç sayfasından öğrenebilirsiniz!

Üniversite’ye giriş olan YKS  sınavı 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde yapılmıştı. İki milyondan fazla öğrencinin girdiği sınav sonuçlarının açklanması için gözler ÖSYM‘ye çevrildi. YKS sonuçlarını heyecanla bekleyen öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe merakla bekliyor. YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarını ÖSYM girişi ile anında sorgulayabilirsiniz. Yarın açıklanması beklenen YKS sonuçları için son saatler içerisindeyiz. YKS sınav sonuçları açıklandığı anda buradan öğrenebilirsiniz.

30 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen ve milyonlarca öğrencinin hayallerini süsleyen Üniversiteye giriş sınavı sonuçları sınava giren öğrenciler ve aileler tarafından merakla beklenmeye başladı. Bu sene ilk kez gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na yaklaşık iki milyondan fazla aday girdi. Sınava giren adaylar sonuçşarın ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor.  ÖSYM, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 2018 YKS sonuçları için tarih verdi. Hayallerini kurduğu üniversiteye gitmenin hayalini kuran adayların merakla beklediği bu sorusunun cevabı haberimizdeki detaylarda.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile YKS sonuçları için tarih verdi. 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen bu önemli sınav sonrası adayları sonuçların açıklanacağı zamanı bekliyor.

YKS sınav sonuçlarının ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden 31 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandığı anda adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulama yapabilecek.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS sonuçları ÖSYM tarafından 31 Temmuz’da açıklanacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra adaylar, tercih listelerini 7-14 Ağustos tarihleri arasında oluşturacabilecek. 2018 yılı tercih kılavuzu yayınlanması ile ÖSYM tarafından tercih süreci başlayacak. Adaylar puanlarına göre tercih kılavuzunda belirleyecekleri yüksek öğretim kurumlarını tercih edebileceklerdir.. Tercih listeleri oluşturulduktan sonra adaylar, puanlarına ve tercih sıralamalarına göre yükseköğretim programlarına yerleştirilecek. İlk tercih işlemi sonucunda boş kalan kontenjanlar için adaylar, ikinci defa tercih işlemi yapabilecek.

YKS tercihi yapacak olan adaylar, tercih listesine en fazla 24 program ekleyebilecek. ÖSYM tarafından tanınan 24 tercih hakkının kullanılma zorunluluğu bulunmuyor. Adaylar hedefleri doğrultusunda tercih listesini oluşturup, istenilen sayıda yükseköğretim programını listesine ekleyebilir. Tercih listesi oluşturulurken en fazla istenilen programın ilk sıraya yazılması gerekir.

YKS Sonuçları
YKS Sonuçları

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın