Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yüksek Lisans İlanı

Merhaba arkadaşlar sporbilimlerihaber.com olarak lisans eğitimi sonrası yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için lisansüstü eğitim veren üniversitelerin yüksek lisans ilanı nı sizler için sayfamızda paylaşıyoruz. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Yüksek Lisans İlanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yüksek Lisans İlanı : Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Rekreasyon Anabilim Dalı ve Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı’na 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında yüksek lisans  öğrenci alımı yapılacaktır.

 Kimler Başvurabilir?

Rekreasyon Anabilim Dalı ve Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı  tezli yüksek lisans programlarına başvuru yapacak adayların ALES/SAY/SÖZ/EA alanlarının herhangi birinden en 65 puan almış olması gerekmektedir. Beden eğitimi öğretmenliği, rekreasyon, spor yöneticiliği ve/veya antrenörlük eğitimi  veya Beden eğitimi ve spor yüksekokulu, spor bilimleri fakültesi ve spor bilimleri ve teknolojileri bölümlerinden herhangi birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler.

Başvuru Tarihi:

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Rekreasyon Anabilim Dalı’na 12 öğrenci  ve Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı’na 8 öğrenci ve 2 milli sporcu  yüksek lisans öğrenci alımı yapılacaktır.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yüksek Lisans İlanı : Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ön kayıt başvuruları 13-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Online Başvuru

Adaylar online başvurularını yaptıktan sonra başvuru formunun çıktısı ile birlikte istenen belgelerle birlikte Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne elden yada posta yolu ile17/08/2018 tarihinde saat 17:30’a kadar eksiksiz olarak ulaştırılması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi 31/08/2018 tarihinde enstitünün sayfasında yayınlanacaktır.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

1.Online başvuru formu

2.Diploma yada mezuniyet belgesi (kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan belgelerin asılları veya noter onaylı fotokopileri  istenecektir)

3.Lisans transkript fotokopisi (Not ortalaması 4’lük sistemde hesaplanmış olmalıdır. 4’lük sistemde not karşılığını getiremeyen adayların 100’lük not karşılıklarına göre YÖK 4’lük sistemdeki not karşılıkları kabul edilecektir(kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan belgelerin asılları veya noter onaylı fotokopileri  istenecektir).

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

4. Tezli yüksek lisansa başvuru yapan adayların  ALES sonuç belgeleri

5.YDS, YÖKDİL yada ÖSYM tarafından kabul edilen eş değerdeki bir yabancı dil sınavına girdiyse sonuç belgesi

6Özgeçmiş

7. Bir (1) adet fotoğraf

8. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve TC kimlik no beyanı

Başvuru Şartları:

* Rekreasyon Anabilim Dalı ve Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı  tezli yüksek lisans programlarına başvuru yapacak adayların ALES/SAY/SÖZ/EA alanlarının herhangi birinden en 65 puan almış olması gerekmektedir. Beden eğitimi öğretmenliği, rekreasyon, spor yöneticiliği ve/veya antrenörlük eğitimi  veya Beden eğitimi ve spor yüksekokulu, spor bilimleri fakültesi ve spor bilimleri ve teknolojileri bölümlerinden herhangi birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler.

Başvuru Şartları:

*Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı  tezli yüksek lisans programına milli sporcu kontenjanından başvuru yapacak adayların ALES/SAY/SÖZ/EA alanlarının herhangi birinden en 65 puan almış olması gerekmektedir. Beden eğitimi öğretmenliği, rekreasyon, spor yöneticiliği ve/veya antrenörlük eğitimi  veya Beden eğitimi ve spor yüksekokulu, spor bilimleri fakültesi ve spor bilimleri ve teknolojileri bölümlerinden herhangi birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler.

Başvuru Şartları:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalına başvuru yapacak milli sporcu adayların Spor Genel Müdürlüğünden temin edecekleri ıslak imzalı millilik belgelerini ibraz etmeler gerekmektedir. Yazılı sınav sonunda milli sporcular aldıkları puana göre kendi aralarında sıralama yapılarak değerlendirilecektir.

İlan Metni

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Tezli Yüksek Lisans İlan Metni için linki tıklayınız.

Enstitü Adres ve Telefonları

Sosyal Bilimler Enstitüsü: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampüsü  Ali Koçman Kültür Sanat Sitesi Kat :1 Kötekli/Muğla

Telefon No: (0252) 211 16 91 – 1693 – 1696 – 1698 – 1578

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın